הבדלים בין גרסאות בדף "על קהילת טולקין הישראלית"

מתוך עמותת טולקין הישראלית

קפיצה אל: ניווט,  
שורה 6: שורה 6:
  
 
== כיצד מצטרפים לקהילת טולקין הישראלית? ==
 
== כיצד מצטרפים לקהילת טולקין הישראלית? ==
נרשמים ל[jrrt.name פורום קהילת טולקין] ומציגים את עצמכם בפורום.
+
נרשמים ל[[jrrt.name פורום קהילת טולקין]] ומציגים את עצמכם בפורום.
  
 
== מה מקנה ההצטרפות לקהילת טולקין הישראלית? ==
 
== מה מקנה ההצטרפות לקהילת טולקין הישראלית? ==

גרסה מתאריך 07:15, 26 במאי 2012

קהילת טולקין הראשונה הוקמה בשנת 1996 ומאז היא הולכת ומתפתחת. קשה להגדיר את "הקהילה הטולקינאית הישראלית" כיוון שהיא גוף א-מורפי, אבל בדף זה אנחנו ננסה לעשות כן.

היסטוריה (מקוצרת)

בשנת 1996 רן בר-זיק הקים את אתר 'נומנור' ומייד אחריו קמו עוד שני אתרים: 'טולקין האיש והאגדה' ו'הפלך', בשיתוף פעולה בין האתרים נוצר צ'אט קבוע ביום שישי שבו השתתפו שוחרי טולקין בארץ שלאחר מכם הקימו פורום פעיל ברשת IOL שעבר לימים באורט. בשנת 2000 נוצר למעשה איחוד בין שני האתרים והחלו להבנות אתרי תוכן ומידע כמו האנציקלופדיה של ארדה. בשנת 2003 ערכה הקהילה את הכנס הראשון שלה: אבק כוכבים. בשנת 2004 הוקמה עמותת טולקין הישראלית שמהווה גוף פיננסי וייצוגי עבור קהילת טולקין הישראלית.
מידע נוסף אודות ההיסטוריה של קהילת טולקין הישראלית ניתן למצוא באתר מטא טולקין.

כיצד מצטרפים לקהילת טולקין הישראלית?

נרשמים לjrrt.name פורום קהילת טולקין ומציגים את עצמכם בפורום.

מה מקנה ההצטרפות לקהילת טולקין הישראלית?

האמת היא שאנחנו לא ננסה לפתות אף אחד להצטרף לקהילה שלנו. מי שמצטרף לא מקבל כלום מלבד ניוזלטר אלקטרוני (החץ האדום) שנשלח אליו פעם בשבועיים. אם אתם אוהבים את יצירותיו של טולקין והן עשו לכם משהו בלב שקשה להסביר אותו, אם אתם מחפשים קהילה חמה ותומכת שכיף להיות בה, אם אתם רוצים להשתייך למשהו שיותר גדול מכם - אתם תהנו אצלנו.

חברי הקהילה

חברי הקהילה מהווים מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית: יש אצלנו וותיקים ועולים חדשים, אשכנזים, מזרחיים וספרדים, נשים וגברים, דתיים וחילונים. רוב חברי הקהילה הם בוגרים כשהגיל הממוצע הוא 25, למרות שגם צעירים יותר ירגישו בנוח.
את כולם מאחד הרצון ללמוד ולדעת יותר על ג'.ר.ר טולקין ויצירותיו ולדון עליהן בצורה מכובדת. חשוב להדגיש כי אנחנו לא מתחפשים ולא משחקים במשחקי תפקידים. אף שיש חברי קהילה שנהנים ממשחקים אלה הם עושים זאת במסגרות אחרות. מה שמאחד אותנו הוא קודם כל תחביב ספרותי משותף.

פעילויות הקהילה

קהילת טולקין היא קהילה חמה ופעילה מאד שמקיימת מגוון של אירועים שפתוחים לכל חובבי טולקין באשר הם. מלבד הפורומים והאתרים, אנחנו מקיימים שני כנסים גדולים בשנה: מיתופיה ו-עולמות וכן מספר ועידות טולקינאיות קטנות יותר שמתקיימות בחורף. כמו כן, נערכים מפגשים מרובים לאורך השנה וישנם שני תאים איזוריים הנפגשים כל שבוע: פורום מא"ש והמחתרת הירושלמית שנפגשים ביום ו' וביום ה'. ישנו תא קטן יותר בבאר שבע שנפגש באופן בלתי סדיר.

איך משתתפים בפעילויות?

כל חבר קהילה מקבל את החץ האדום ובו פירוט על הפעילויות הקרובות בין אם מדובר בכנסים גדולים או מפגשים קטנים. לכנסים הגדולים מוקם פורום שבו אפשר לשאול שאלות את המארגנים ולועידות ולמפגשים יש כתובת דואר וטלפון של המארגן שניתן ליצור איתו קשר כדי לשאול שאלות. כל טולקינאי מעל גיל 18 מוזמן להצטרף לפורום מא"ש. המחתרת הירושלמית היא תא סגור שלא ניתן להצטרף אליו.
ישנו הסבר על ההשתתפות במפגשים באתר מטא טולקין שמומלץ להכנס אליו למידע נוסף. כמו כן מומלץ לבדוק את תיאורי המפגשים כדי להתרשם מהפעילויות.

הווי הקהילה

כיוון שאנחנו קיימים כבר הרבה זמן נוצרו אצלנו לא מעט ביטויים, הווי, סיפורים ובדיחות. כל אלו מוצגים ומוסברים באתר הקהילה שלנו: מטא טולקין.

כיצד הקהילה בנויה?

הקהילה מורכבת משלושה תחומים: אתרי האינטרנט הגדולים, הפורומים שממוקמים באורט והכנסים, המפגשים והאירועים השונים. על כל תחום כזה עובדים מספר רב של אנשים על מנת לשמרו ולתחזקו. על האתרים עובד צוות האונליין שמתחזק אותם, משפר אותם ובונה חדשים במידת הצורך. על הפורומים עובד צוות תפעול הפורומים שמפקח על פעילות טרולים ומזיקים שונים ומציע רעיונות לדיון. על הכנסים והאירועים עובד צוות גדול של חברי סגל ומתנדבים שצריך לעבוד יחד כדי להרים אירוע גדול שמארח מאות ואף אלפי אנשים. הפעילים המרכזיים בכל התחומים האלו, שמקדישים באמת המון זמן ממרצם ומכשרונם נקראים 'פעילי הגרעין הקשה' והם בעצם משפיעים על כיוון ודרך הקהילה. פעם בשנה (ולעיתים יותר) יש ישיבת גרעין קשה ובה מתקבלות החלטות בנוגע לתפעול הקהילה ולעתידה.
מבין חברי הגרעין הקשה מגיעים בדרך כלל מנהלי הפרוייקטים השונים - בין אם זה בניית אתר או ניהול כנס. הניהול השוטף של הקהילה נעשה בידי שלושה אנשים: אחראי תחום האונליין, אחראי תחום הפורומים ואחראי תחום אופליין. שלושת האנשים הללו נקראים 'טריומויראט' והם אלו שאחראים בפני הגרעין הקשה וחברי הקהילה הטולקינאית על תפעול קהילת טולקין הישראלית.

הקשר בין הקהילה לעמותה

עמותת טולקין הישראלית אינה 'מנהלת' את קהילת טולקין הישראלית. העמותה נחשבת רק לאחד הכלים שיש ברשות הקהילה. למרות שבאופן עקרוני חברי הטריומויראט הם גם חברים בועד העמותה ואחד מהם הוא יו"ר העמותה.

מטרות הקהילה

לקהילה יש בסך הכל שתי מטרות מרכזיות:

  1. מחקר ולימוד של יצירותיו של טולקין והצגה הולמת של פירות המחקר.
  2. יצירת מבנה קהילתי מגובש וחם.


בינתיים אנו עומדים יפה בשני היעדים שהצבנו לעצמנו :-)

כיצד אני יוצר קשר עם מישהו מהקהילה?

בדף צרו קשר יש את הדואלים של בעלי התפקידים בקהילה.