הבדלים בין גרסאות בדף "על קהילת טולקין הישראלית"

מתוך עמותת טולקין הישראלית

קפיצה אל: ניווט,  
 
שורה 21: שורה 21:
  
 
==הווי הקהילה==
 
==הווי הקהילה==
כיוון שאנחנו קיימים כבר הרבה זמן נוצרו אצלנו לא מעט ביטויים, הווי, סיפורים ובדיחות. כל אלו מוצגים ומוסברים באתר הקהילה שלנו: [http://www.numenore.com/metatolkien מטא טולקין].
+
כיוון שאנחנו קיימים כבר הרבה זמן נוצרו אצלנו לא מעט ביטויים, הווי, סיפורים ובדיחות. כל אלו מוצגים ומוסברים באתר הקהילה שלנו: [tolkienil.com מטא טולקין].
  
 
== כיצד הקהילה בנויה? ==
 
== כיצד הקהילה בנויה? ==

גרסה אחרונה מ־04:09, 9 במאי 2017

קהילת טולקין הראשונה הוקמה בשנת 1996 ומאז היא הולכת ומתפתחת. קשה להגדיר את "הקהילה הטולקינאית הישראלית" כיוון שהיא גוף א-מורפי, אבל בדף זה אנחנו ננסה לעשות כן.

היסטוריה (מקוצרת)

בשנת 1996 רן בר-זיק הקים את אתר 'נומנור' ומייד אחריו קמו עוד שני אתרים: 'טולקין האיש והאגדה' ו'הפלך', בשיתוף פעולה בין האתרים נוצר צ'אט קבוע ביום שישי שבו השתתפו שוחרי טולקין בארץ שלאחר מכם הקימו פורום פעיל ברשת IOL שעבר לימים באורט. בשנת 2000 נוצר למעשה איחוד בין שני האתרים והחלו להבנות אתרי תוכן ומידע כמו האנציקלופדיה של ארדה. בשנת 2003 ערכה הקהילה את הכנס הראשון שלה: אבק כוכבים. בשנת 2004 הוקמה עמותת טולקין הישראלית שמהווה גוף פיננסי וייצוגי עבור קהילת טולקין הישראלית.
מידע נוסף אודות ההיסטוריה של קהילת טולקין הישראלית ניתן למצוא באתר מטא טולקין.

כיצד מצטרפים לקהילת טולקין הישראלית?

נרשמים לפורום קהילת טולקין ומציגים את עצמכם בפורום.

חברי הקהילה

חברי הקהילה מהווים מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית: יש אצלנו וותיקים ועולים חדשים, אשכנזים, מזרחיים וספרדים, נשים וגברים, דתיים וחילונים. רוב חברי הקהילה הם בוגרים כשהגיל הממוצע הוא באיזור גיל 30, למרות שגם צעירים יותר ירגישו בנוח.
את כולם מאחד הרצון ללמוד ולדעת יותר על ג'.ר.ר טולקין ויצירותיו ולדון עליהן בצורה מכובדת. חשוב להדגיש כי אנחנו לא מתחפשים ולא משחקים במשחקי תפקידים. אף שיש חברי קהילה שנהנים ממשחקים אלה הם עושים זאת במסגרות אחרות. מה שמאחד אותנו הוא קודם כל תחביב ספרותי משותף.

פעילויות הקהילה

קהילת טולקין היא קהילה חמה ופעילה מאד שמקיימת מגוון של אירועים שפתוחים לכל חובבי טולקין באשר הם. מלבד הפורומים והאתרים, אנחנו מקיימים שני כנסים גדולים בשנה: מיתופיה ו-עולמות וכן מספר ועידות טולקינאיות קטנות יותר שמתקיימות בחורף. כמו כן, נערכים מפגשים מרובים לאורך השנה וישנם שני תאים איזוריים הנפגשים כל שבוע: פורום מא"ש והמחתרת הירושלמית שנפגשים מדי שבוע בתדירות גבוהה.

איך משתתפים בפעילויות?

כל חבר קהילה מקבל את החץ האדום ובו פירוט על הפעילויות הקרובות בין אם מדובר בכנסים גדולים או מפגשים קטנים. לכנסים הגדולים מוקם פורום שבו אפשר לשאול שאלות את המארגנים ולועידות ולמפגשים יש כתובת דואר וטלפון של המארגן שניתן ליצור איתו קשר כדי לשאול שאלות.
ישנו הסבר על ההשתתפות במפגשים באתר מטא טולקין שמומלץ להכנס אליו למידע נוסף. כמו כן מומלץ לבדוק את תיאורי המפגשים כדי להתרשם מהפעילויות.

הווי הקהילה

כיוון שאנחנו קיימים כבר הרבה זמן נוצרו אצלנו לא מעט ביטויים, הווי, סיפורים ובדיחות. כל אלו מוצגים ומוסברים באתר הקהילה שלנו: [tolkienil.com מטא טולקין].

כיצד הקהילה בנויה?

הקהילה מורכבת משלושה תחומים: אתרי האינטרנט הגדולים, הפורום והכנסים, המפגשים והאירועים השונים. על כל תחום כזה עובדים מספר רב של אנשים על מנת לשמרו ולתחזקו. על האתרים עובד צוות האונליין שמתחזק אותם, משפר אותם ובונה חדשים במידת הצורך. על הפורום מופקד מנהל הפורום ועוזריו. על הכנסים והאירועים עובד צוות גדול של חברי סגל ומתנדבים שצריך לעבוד יחד כדי להרים אירוע גדול שמארח מאות ואף אלפי אנשים. הפעילים המרכזיים בכל התחומים האלו, שמקדישים באמת המון זמן ממרצם ומכשרונם נקראים 'פעילי הגרעין הקשה' והם בעצם משפיעים על כיוון ודרך הקהילה. פעם בשנה (ולעיתים יותר) יש ישיבת גרעין קשה ובה מתקבלות החלטות בנוגע לתפעול הקהילה ולעתידה.

הקשר בין הקהילה לעמותה

עמותת טולקין הישראלית אינה 'מנהלת' את קהילת טולקין הישראלית. העמותה נחשבת רק לאחד הכלים שיש ברשות הקהילה.

מטרות הקהילה

לקהילה יש בסך הכל שתי מטרות מרכזיות:

  1. מחקר ולימוד של יצירותיו של טולקין והצגה הולמת של פירות המחקר.
  2. יצירת מבנה קהילתי מגובש וחם.


בינתיים אנו עומדים יפה בשני היעדים שהצבנו לעצמנו :-)

כיצד אני יוצר קשר עם מישהו מהקהילה?

בדף צרו קשר יש את הדואלים של בעלי התפקידים בקהילה.