עמותת טולקין הישראלית

מתוך עמותת טולקין הישראלית

קפיצה אל: ניווט,  

ברוכים הבאים לאתר עמותת טולקין הישראלית! אֵלֶן סִילָה לוּמֵן אוֹמֶנְטִיאֵלְבוֹ! כוכב זורח על פגישתנו!
הקהילה הטולקינאית הישראלית מברכת אתכם לשלום! אנו קיימים מאז 1996, במטרה להפגיש בין חובבי טולקין ולקדם את אהבת העניין הטולקינאי בארץ. אנו מקבלים בברכה כל טולקינאי ומזמינים אתכם להשתתף בדיוני הקהילה ובפעילויותה.
עדכון אחרון ב: 21/03/2018.

ההיסטוריה של הארץ התיכונה
מאורעות חשובים ביצירותיו ובחייו של טולקין

היום, ב 21/03/2002 לספירה הנוצרית - הקומזיץ הטולקינאי הראשון אשר נערך בחוף ראשון: השם היותר מוכר של המפגש הוא 'דאגור ניידוטראח' בגלל שניידת שבדקה מה מעשינו באזור נסעה אח"כ בלי אורות ונפלה לבור קטן ונתקעה שם לא רחוק ממקום המפגש. 21/03/3019 לעידן השלישי - פרודו וסאם צועדים על הדרך המובילה מזרחה לכיוון באראד-דור. צבא המערב צועד צפונה באיתיליה, ונתקל בניסיון ראשון לטמון לו מארב.

הציטוט היומי
ציטוטים נבחרים מספריו של טולקין

אז נשא הורין עיניו לשמים האפורים, וחשב כי אפשר ויבחין שוב בנשרים, כפי שהבחין בהם לפני זמן כה רב, בנעוריו. אך הוא ראה רק את הצללים הנשובים ממזרח ואת העננים החגים סביב פסגות שאין לעלות בהן, ושמע רק את אוושת הרוח מעל הסלעים. (הסילמריליון)

הערך הנבחר
בערך הטבעת האחת ניתן ללמוד על הטבעת הראשית אשר שלטה על כל טבעות העוצמה. כיצד סאורון הצליח ליצור את הטבעת האחת? מה עשה קלברימבור כאשר גילה את מזימת סאורון? מה תכונותיה המיוחדות של הטבעת ואילו גילגולים עברה?
מתוך האנציקלופדיה של ארדה - אנציקלופדיה מקוונת על יצירותיו של טולקין
סיור בארץ התיכונה
המפה השבועית מתארת את לוריין - ארצה של הגבירה מן היער, גאלאדריאל.
מתוך האטלס של ארדה - מאגר מפות מקוון המתאר את עולמו של טולקין
זרקור על מאמר
במאמרו ספת הפסיכיאטר, או כס הברזל? גדעון אורבך משיב על מאמרה של שירלי לירון על אחד מהדמויות היותר שנויות במחלוקת בלגנדאריום-דנתור, סוכן גונדור.
מתוך נומנור - אתר המאמרים המוביל של קהילת טולקין הישראלית
הכה את המומחה
מה היתה מטרתן של טבעות העוצמה, ומה היו כוחותיהן?
מתוך שר השאלות - מאגר שאלות ותשובות על טולקין ויצירותיו
איזה כיף היה לנו
קומזיץ 21/3/2002 הטולקינאי הראשון ובו מדורה נהדרת אוכל טוב, איך לא? פיטריות ונקניקיות, וכמובן חברה טובה. אמנם לא הבאנו ספרים אך זה לא מנע מאיתנו לערוך דיונים רציניים ומעמיקים בתוכנם. למי שחשש מארוע, סליחה, מפגש, שנערך בחוץ סופקה לנו אבטחה משטרתית מקיפה שתחילתה ב"דאגור ניידוטראח" ניידת משא"ז שהחליטה להתחפש לרכב חולות 4X4 ללא הציוד המתאים וסיימה, איך לומר בעדינות, על הפנים.
מתוך מטא-טולקין - אתר הקהילה החברתי שלנו. לתיאור כל המפגשים לחצו כאן.
אוהבים את טולקין?
הצטרפו אלינו!
צרו קשר על עמותת טולקין הישראלית על קהילת טולקין הישראלית אתרים טוויטר פייסבוק אודות האתר
English العربية Русский Sindarin